میلگرد تقویتی عظیم در صنعت فولاد دنیا!

میلگرد (مخفف میله تقویت کننده) که در صورت جرم گیری به عنوان فولاد تقویت کننده یا فولاد تقویت کننده شناخته می شود، [1] یک میلگرد فولادی است که به عنوان یک وسیله کششی در بتن مسلح و سازه های بنایی مسلح برای تقویت و کمک به بتن تحت کشش استفاده می شود.

شما می توانید با کمک میلگرد اصفهان از آن بهره مند شوید.

بتن تحت فشار قوی است، اما مقاومت کششی ضعیفی دارد.

میلگرد استحکام کششی سازه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. سطح میلگرد دارای یک سری دنده ها، خرطوم ها یا فرورفتگی های پیوسته برای تقویت پیوند بهتر با بتن و کاهش خطر لغزش است.

رایج ترین نوع میلگرد فولاد کربنی است که معمولاً از میلگردهای گرد نورد گرم با الگوهای تغییر شکل حک شده در سطح آن تشکیل شده است.

با استفاده از میلگرد بناب شاهین می توان از آن بهره جست.

فولاد و بتن دارای ضرایب انبساط حرارتی مشابهی هستند [2]، بنابراین یک عضو سازه بتنی تقویت شده با فولاد، با تغییر دما، حداقل تنش دیفرانسیل را تجربه خواهد کرد.

انواع دیگر میلگردهای قابل دسترس از فولاد ضد زنگ و میلگردهای کامپوزیت ساخته شده از الیاف شیشه، فیبر کربن یا الیاف بازالت هستند.

 در کارهای ساختمانی میلگرد بسیار پر کاربرد است.

میلگردهای تقویت کننده فولاد کربنی نیز ممکن است در یک رزین اپوکسی که برای مقاومت در برابر اثرات خوردگی طراحی شده است، پوشش داده شوند، به ویژه هنگامی که در محیط های آب شور استفاده می شود.

نشان داده شده است که بامبو جایگزین مناسبی برای تقویت فولاد در ساخت و ساز بتن است.

در انواع ساخت و سازها میلگرد اوتکا بسیار کاربرد دارد.

[3][4] این انواع جایگزین معمولاً گران‌تر هستند یا ممکن است خواص مکانیکی کمتری داشته باشند و بنابراین اغلب در ساخت‌وسازهای تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرند، جایی که ویژگی‌های فیزیکی آن‌ها نیاز عملکرد خاصی را برآورده می‌کنند که فولاد کربنی آن را فراهم نمی‌کند.

 • منابع:
  1. Rebar
 • تبلیغات: 
  1. کیف با کیفت چرم خوب
  2. قوانینی در مورد دوربین مدار بسته که بهتر است بدانید!
  3. کودکی که با ریختن خامه دور لبش ادعا کرد هاری گرفته
  4. آتش گرفتن خانه با استفاده از چوب

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.